Jak przygotować się do pleneru ślubnego?

Organizujecie ślub i zależy Wam, by wisienką na torcie tych jedynych w swoim rodzaju chwil był tematyczny plener ślubny? To świetny pomysł! Zdjęcia wykonane przez profesjonalnego fotografa weselnego są piękną pamiątką, w którą każda para młoda powinna zainwestować. Idealnie dopełnią fotoreportażu z najważniejszego dnia w życiu zakochanej pary. Pytanie tylko, jak się dobrze przygotować do wyjazdu na plener ślubny?

Plener ślubny - kwestie organizacyjne

Jeśli macie swoje ulubione miejsce i wiecie, że chcielibyście właśnie w nim zorganizować plener ślubny, sprawa jest prosta. Dzielicie się pomysłem z waszym fotografem weselnym, ustalacie dzień i godzinę wyjazdu i możecie działać. Jeśli jednak nie macie koncepcji i nie zastanawialiście się, gdzie pojechać warto zdać się na kreatywność fotografa. Z racji tego, że działa w branży na pewno zaproponuje Wam kilka możliwości, z których wybierzecie tę najbliższą Waszym gustom. 

Tutaj możesz znaleźć inspiracje na temat sesji ślubnych:

https://fotosteria.com.pl/zdjecia-slubne

Zdjęcia ślubne w plenerze

Dobrą wiadomością jest to, że nie musicie się specjalnie przygotowywać do pleneru ślubnego. To jeden z tych dni, kiedy na pewno wiecie, co na siebie włożyć. Panna młoda po raz drugi będzie mogła zaprezentować się w sukni ślubnej, pan młody zaś w garniturze. Z kwestii dodatkowych, które trzeba wykonać to delikatny makijaż u świeżo upieczonej żony i naturalnie ułożone włosy. W dzień zdjęć ślubnych w plenerze nowożeńcy powinni wyglądać naturalnie, dlatego mocny make-up i fryzura nie są wskazane.

Jak pozować podczas pleneru ślubnego?

Krótko pisząc, nijak. Każdy kadr powinien być naturalny i wyrażać wasze osobowości. Dlatego zapomnijcie o sztucznym pozowaniu. Profesjonalny fotograf ślubny pokieruje Wami tak, że nie będziecie w ogóle zwracać na niego uwagi. Najważniejsze jest to, byście podczas pleneru ślubnego skupili się na sobie i na uczuciu, które Was połączyło. To najlepszy sposób na niepowtarzalne zdjęcia do pamiątkowego albumu ślubnego.

This article was updated on grudzień 1, 2020